„MLEKO-EXPO” to największe Targi Mleczarskie w Polsce. 

Targi mają na celu wsparcie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości.

,,MLEKO-EXPO” to zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Organizatorzy oraz wystawcy przygotowali dla zwiedzających liczne atrakcje oraz mleczarskie upominki.

Impreza organizowana jest przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – KZSM Zw. Rew.

Oficjalnym patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO są organizowane przez Krajowy
Związek Spółdzielni od 1992 roku.

W uroczystościach otwarcia Targów i wręczania nagród uczestniczą przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Imprezę odwiedzają liczni goście.

W miarę potrzeb i możliwości staramy się również organizować podczas targów wiele imprez towarzyszących.

Dla uczestników Targów Mleczarskich równie ważne jak zawieranie kontraktów handlowych, jest wzmacnianie prestiżu przedsiębiorstwa
i jego marki, marek produktów istniejących na rynku oraz budowanie nowej marki. Ważne dla firmy jest samo uczestnictwo w targach, zaznaczenie swojej obecności.

Targi to miejsce gdzie konsument najłatwiej zapamiętuje daną firmę i jej produkt.

Ważny jest bezpośredni kontakt konsumenta z produktem – podczas
licznych degustacji i promocji. Dlatego rola targów jest ogromna, a światowy sektor targowy stale się rozwija. Targi wywierają niebagatelny wpływ na rozwój świata w sferze gospodarczej, społecznej i kulturowej.

Nieoceniona wydaje się więc ich rola w rozwoju także branży mleczarskiej.

Waldemar Broś
Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.