Święto Mleka w Garwolinie 2024 – relacja

2 czerwca 2023 r. w Amfiteatrze Zarzecze w Garwolinie odbyło się Święto Mleka.

Impreza zgromadziła wielu odwiedzjących dla, których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Organizatorem imprezy był KZSM Zw Rew.

W wydarzeniu wziął udział Arkadiusz Pisarek, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

W ramach imprezy odbyły się m.in. mleczne konkursy, animacje i atrakcje dla dzieci, które miały na celu zwiększenie wiedzy uczestników na temat mleka i jego przetworów, ich wartości dla człowieka, pozytywnego wpływu na zdrowie.

Konkursy, animacje i atrakcje o tematyce mleka i jego przetworów pozwoliły pokazać, że ich spożywanie to nie tylko konieczność ze względów zdrowotnych, ale jest to również dobra zabawa i przyjemność.

Arkadiusz Pisarek, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.:

,,Święto Mleka w Garwolinie to wspaniałe wydarzenie będące doskonałą promocją zachęcającą społeczeństwo do spożywania mleka i jego przetworów, zrealizowaną w atrakcyjnej formie. Piknik ma charakter otwarty i ogólnodostępny i każda zainteresowana osoba może wziąć w nim udział. Przyciąga on mnóstwo osób, stanowi okazję dla rodzin do wspólnego spędzania czasu i umożliwia dzieciom dobrą zabawę. To z kolei pozwala na propagowanie wiedzy na temat mleka i przetworów mlecznych oraz zwiększanie świadomości konsumentów odnośnie walorów i pożytecznego wpływu tych produktów na organizm człowieka, co może w dłuższej perspektywie czasowej wpłynąć na zmianę zachowań konsumentów i zwiększenie spożycia produktów mleczarskich. Pragnę przypomnieć, że Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich  pozyskał na ten cel wsparcie z Funduszu Promocji Mleka.

Święto Mleka w Garwolinie sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka.

#Fundusze Promocji