KZSM: odpowiedz na pismo ZPPM

W załączeniu zamieszczamy odpowiedz Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. na pismo Związku Polskich Przetwórców Mleka – link do pisma ZPPM – TUTAJ

Marcin Hydzik

Prezes Zarządu

Związku Polskich Przetwórców Mleka

Z bardzo dużym zainteresowaniem przeczytaliśmy Pana pismo skierowane do członków i Władz Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich.

Jednakże bardzo dziwi nas Pana zainteresowanie naszym związkiem i jego sytuacją.

W przeciwieństwie do Pana wywodów nigdy nie interesowaliśmy się wewnętrznymi sprawami innych organizacji i związków mleczarskich. Wręcz przeciwnie chcemy z nimi współpracować.

 Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich jest wiodącą organizacją działającą najdłużej w branży i zajmującą się problemami polskiego mleczarstwa, zarówno przetwórstwem jak i produkcją mleka oraz handlem produktami mlecznymi.

KZSM jest jako spółdzielnia związany z rolnikami, przetwórcami oraz handlem zrzeszonym w naszej Spółdzielni to lata pracy, doświadczenie, wiedza, kompetencje a także ścisła współpraca dały firmie doświadczoną załogę, która także wykonuje szereg działań na rzecz swoich spółdzielców.

Zajmujemy się badaniem bilansów, lustracjami, oznaczaniem produktów, tłumaczeniem norm międzynarodowych. Organizujemy wystawy, targi Mleko-Expo, imprezy promujące mleko, szkolenia począwszy od rolników, Rad Nadzorczych, Zarządów, technologów czy księgowych a

 skończywszy na handlowcach. Ściśle współpracujemy ze szkołami i kadrą naukową  Wyższych Uczelni. Uczestniczymy w spotkaniach z Ministrem Rolnictwa, Głównym Lekarzem Weterynarii, przedstawicielami KOWR oraz innych instytucji Państwowych  które często sami aranżujemy. To tylko część naszych działań.

 To wszystko dzięki majątkowi wypracowanemu przez KZSM oraz naszych członków czyli zrzeszonych spółdzielni. Ten majątek to doświadczona załoga, sale dydaktyczne i pomoce naukowe, stawia to nas na najwyższej pozycji w tej hierarchii.

Oczywiście nigdy nie podkreślaliśmy nachalnie swoich zasług i się nie wywyższaliśmy. Uważamy, że brać mleczarska jest jedna, szanujemy także naszych kolegów z prywatnych zakładów i z nimi także współpracujemy.

Dlatego chętnie przyjmiemy do swojego grona członków Pana organizacji, niektórzy i tak u nas są. Jednak chcemy podkreślić, że takie decyzje u nas są podejmowane demokratycznie zgodnie z prawem spółdzielczym i akceptacją naszych członków.

Jeszcze raz podkreślamy, że związek działał, działa i będzie działał przez następne lata na rzecz wszystkich mleczarzy.

Z mleczarskim pozdrowieniem

Wiesław Żebrowski

Prezes Zarządu

KZSM Zw. Rew.