X Spotkanie Mleczarskie

3 marca 2022 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym ETIUDA w Lublinie odbyło się Sympozjum „X Spotkanie Mleczarskie” zorganizowane przez firmę MULTIVAC.

W spotkaniu wziął udział Waldemar Broś, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew., który wygłosił wykład pn. ,,Aktualna sytuacja w mleczarstwie polskim’’.

Ponadto X Spotkanie Mleczarskie  obejmowało;

– Wystawę maszyn i urządzeń z oferty Multivac  trwającą od 01-04.03.2022r

– Wykład o nowościach w technologii pakowania

– Jubileusz 30 lat od powstania pierwszego opakowania próżniowego twarogu na maszynie Multivac A200

– bankiet pożegnalny przechodzącego na emeryturę po 30 latach pracy w Multivac  Kazimierza Przepiórki.

Kazimierz Przepiórka w 1992r wdrożył innowacyjną metodę pakowania twarogu, zastępując opakowanie pergaminowe na opakowanie foliowe. Temat wdrożenia pod nadzorem naukowców prof. Jerzego Rymaszewskiego i Zbigniewa Śmietany   z   Akademii  Rolniczo-Technicznej w Olsztynie to ,, Pakowanie próżniowe jako sposób na przedłużenie trwałości  twarogu z dwóch dni do dwóch tygodni’’.  Od tego momentu rozpoczęto modernizację twarożkarni a produkcja twarogu wzrosła czterokrotnie i jest bezproblemowym produktem w obrocie handlowym. Firma Multivac  optymalizuje kształty i wzory opakowań pod potrzeby marketingowe zakładów mleczarskich a kierujący działem mleczarstwa Kazimierz Przepiórka przez 30 lat nadzorował nowatorskie projekty.

W X Spotkaniu Mleczarskim Multivac wzięło udział ponad czterdzieści firm mleczarskich.

Pan Kazimierz Przepiórka otrzymał wiele podziękowań, gratulacji, wyróżnień i odznaczeń w tym belwederski Srebrny Krzyż Zasługi.

Następcą Pana Kazimierza Przepiórki będzie Pan Marcin Tomczyk, który od 11 lat był pracownikiem działu folii Multivac.